Cristina Violeta Muntean

Founder & CEO Vornica s.r.o.

Téma speed mentoringu:
Jak se strategicky zviditelnit, když pracujeme více na dálku a z domova?

Sobota 1.4.2023

Clarion Congress Hotel Prague

Mentoringový den
HarmonogramVstupenkyRegistrace na mentoring
Téma:  Jak se strategicky zviditelnit, když pracujeme více na dálku a z domova?

Práce na dálku a z domova osvobozuje. Práce na dálku nabízí ženám vytouženou flexibilitu, která umožňuje kvalitní integraci práce do života. Proto jsou ženy více nakloněné, aby si vybraly role, které nabízí vyšší flexibilitu, autonomii, a prostor na ostatní priority.

Jenže práce na dálku má také svá úskalí. Pokud se neumíme zviditelnit strategickým způsobem, pokud neustále máme kamery vypnuté protože se nám zrovna nelíbí, jak vypadá náš účes, hrozí nám, že upadneme do zapomnění.

Čím více pracujeme na dálku, tím více potřebujeme identifikovat:
1. co chceme od naší role a jaký smysl chceme prožívat v práci
2. kdo jsou lidé, kteří mají vliv nad splnění naších úkolů
3. jak s těmito lidmi navázat a udržovat kvalitní vztahy
4. jak se prosazovat kvalitně a asertivně, jak sebe, tak svůj tým, v prostředí práce na dálku, abychom nepřišly o důležité příležitostí odměnování a povýšení.

Proto se těším na Vás v rámci našeho mentoringu. V průběhu našich 60 minut probereme společně Vaši realitu v práci a Vaše kariérní cíle, a řekneme si, co můžete udělat proto, abyste získaly v práci více flexibility bez ztráty příležitostí. Těším se na Vás.

Něco o mně

Od 31.října 2022 žiji na Madeiře, v Portugalsku. Je to krásný nový začátek jak pro mě osobně, tak pro moji firmu. Daří se nám spolupracovat se ženami ze stále více evropských zemí, které chtějí růst v kariéře až do role CEO, a s čím dál více společnostmi působících v Evropské unii. Z toho mám největší radost.

Co děláte pro to, abyste byla VIDĚT A SLYŠET?

Pravidelně vystupuji a školím živě v podobě webinářů, online workshopů, rozhovorů, podcastů a podobně. Hodně mi záleží na naší misi – ztrojnásobit počet žen generálních ředitelek v Evropě do roku 2030, a proto mi přijde komunikace jednoduchá, protože za tím vidím velký smysl.

Jakou ZMĚNU chcete kolem sebe vidět a prosadit?

Chci, abychom do roku 2030 měly v Evropě minimálně 30 procent žen generálních ředitelek, a v exekutivních týmech 50 procent žen, které jsou stejně dobře placené jako muži. Vím, že to je krásný sen, ale myslím si, že doopravdy stojí za to, abychom k tomu směřovaly.

Jaké jsou podle Vašeho názoru nejdůležitější VÝZVY PRO ROK 2023?

Nepodléhat negativitě ohledně možné recese – několik recesí již máme za sebou. Nepřestávat investovat do sebe, do svých lidí, i do svých firem. Zvýšit své digitální kompetence a umění vést lidi na dálku, abychom byly připravené na vyšší míru využití technologie, typu umělá inteligence, v práci.

O čem se ve veřejném prostoru nemluví, ale mělo by?

Proč ženy ve vedení nejsou více vidět a slyšet? Proč se ženy, generální ředitelky, bojí a necítí se dostatečně komfortně, aby dávaly více rozhovorů? Kam zmizí ženy, které jednou byly generální ředitelky? Co můžeme udělat pro to, abychom měly lepší plány na nástupnictví po ženách CEO ve firmách?

Co by mělo vědět Vaše mladší já?

Kočko, to zvládneš. Tvůj život nebude tak, jak si ho představuješ dnes, ale o to bude zajímavější a šťavnatější. Ničeho se neboj a následuj své srdce, děláš to dobře.