aktualitakampaňMentoring 2018

Mentorky ŽENY SOBĚ radí: Jak proměnit ztrátu na zisk?

By 6. 3. 2018 No Comments

Pojďme se bavit i o neúspěchu. Ačkoliv se to bohužel stále příliš nenosí a máme tendence se na úspěchy druhých dívat zkreslenou optikou a s představou poletujících růžových obláčků, realita bývá dosti odlišná. Ochota podstoupit riziko, síla unést i neúspěch a hlavně, odhodlání se z chyb poučit, zúročit je ve svůj prospěch a posunout se dál, právě to dodává úspěšným energii do dalších aktivit.

 „V dubnu 2011 jsem asi měsíc přecházela nachlazení a byla naštvaná na doktora, že mi není schopen předepsat ty správné prášky. Pak mne z práce odvezli sanitkou a já jsem najednou měla čas přemýšlet o tom, co v životě dělám a jak to dělám. A tato zkušenost mi rozšířila obzory, pochopila jsem, že práce není vším a bohatší život vedle práce mne naopak udělá zpětně kreativnější i v kariéře.“ Vzpomíná HR ředitelka společnosti A.T.Kearney Dana Kreppke.

V březnu se v rámci konference Equal Pay day můžete potkat s tisícovkou zajímavých žen, sdílet své zkušenosti i neúspěchy, inspirovat se podobnými příběhy a získat tak novou energii k osobnímu růstu. I naše mentorky se setkaly se situacemi, kdy vše nešlapalo podle plánu.

HR manažerka Veronika Trutzová, která bude hovořit o právu na „čas pro sebe“ a vědomém utváření vlastního příběhu, se také podělila o ztrátu, která ji posílila: „Zažila jsem situaci, kdy jsem ztratila životní jistotu ve své komfortní zóně, a to se mi nakonec ukázalo jako zisk. Získala jsem novou zkušenost a odvahu se do nových věcí pouštět.“

Ať už se jedná o ztrátu zaměstnání, neúspěch velkého projektu nebo potíže v rodině, vždy lze problém vidět z jiné perspektivy a uchopit tak, aby v důsledku byl přínosem.

Inspirujte se dalšími příběhy mentorek v sobotu 14.4. 2018 od 9 hodin.

 

Registrujte si své místo u stolu.

Trutzova Veronika epd