aktualitaMentoring 2018

Mentoring 2018: Poprvé a navždy

By 19. 4. 2018 No Comments

Ještě teď mám v sobě ten pocit odhodlání, síly a sebevědomí a cítím, že jsem se neposunula o krůček, ale o obří skok dál na cestě za kariérou, sny a naplněným životem. Zúčastnila jsem se letos poprvé konference Ženy sobě, konkrétně sobotního Mentoring day. Nevěděla jsem, co mě čeká, ale po vchodu do kongresového sálu provoněného kávou jsem v mumraji žen s červenými kabelkami věděla, že zde se můžu cítit uvolněně, a že mě čeká příjemný den na ženské vlně.

Sál byl plný kulatých stolů, a tak jsem vyhledala ten se jménem vybrané mentorky a těšila se na to, až poprvé zakusím mentoring na vlastní kůži. A bylo to úžasné. Maggie Semple nás přivítala a vyprávěla svůj neuvěřitelný příběh. Všech deset žen, které jsme seděly u jejího stolu a jen obdivně hltaly každé její slůvko a ona pak trpělivě odpovídala na naše dotazy, se snažilo načerpat maximum z jejích bohatých zkušeností. Po šedesáti minutách zaznělo upozornění, trochu jako ve škole, ale s tím rozdílem, že zde se nikdo neradoval z přicházející přestávky. Kdyby to nebylo časově omezené, sedíme u stolu a necháme se unášet vyprávěním mentorky ještě teď.

A to byl teprve začátek. Během sobotního dne se každá z návštěvnic setkala postupně s pěticí vybraných žen – mentorek. Každá mentorka měla jiné téma a jiný příběh, tak jak jen to umí zařídit sám život. Všechno naše povídání oscilovalo kolem tématu peněz, žen v podnikání, osobního a kariérního rozvoje či sebevědomí. Mentorky inspirovaly jak příběhy o úspěších, tak pádech. Sálem vládla obrovská síla ženské energie a každá z nás věděla, že jsme se sešly, abychom sdílely, inspirovaly se a vědomě tak zlepšovaly samy sebe. Tak teď už chápu, co to znamená „Ženy sobě“ a moc se těším v roce 2019 na jubilejní desátý ročník, který už je nyní v přípravě, bude to zase (kraso)jízda!

18ML4242w2048