tiskové zprávy

Konference, která upoutává pozornost

By 13. 1. 2019 No Comments

KONFERENCE EQUAL PAY DAY 2019! KONFERENCE, KTERÁ UPOUTÁVÁ POZORNOST NA ŽENY, BUSINESS a FÉROVÉ ODMĚŇOVÁNÍ NETRADIČNÍM ZPŮSOBEM

10. ročník se zaměřuje na téma FIREMNÍCH KULTUR, O TOM KAM ŽIVOT, PRÁCE A BUSINESS SMĚŘUJE

Před 10 lety se zdálo bláznovstvím pořádat akce na zviditelnění témat rovného odměňování, odpovědného přístupu k osobní i profesní kariéře, bourání mýtů o postavení žen a jejich schopností uplatnit se v top managementu či vlastním podnikání.

Před 10 lety se do této činnosti s neobvyklým přístupem a energií pustila veřejně prospěšná společnost Business and Professional Women ČR v čele s prezidentkou Ing. Lenkou Šťastnou, dnes ověnčenou řadou titulů za její podporu žen, které se zdravým sebevědomím dávají o sobě na českém i mezinárodním profesním poli vědět.

Business and Professional Women ČR její mentoringový projekt a zejména konference Equal Pay Day se stala pro řadu jiných organizací vzorem.

Konference Equal Pay Day propaguje téma férového odměňování pro všechny, červená čísla ztrát žen zobrazuje symbolicky červenou kabelkou a červenou barvou provázející design konference. Je třeba vědět, že ČR má v odměňování žen a mužů (Gender Pay Gap) rozdíl 21,8%, čímž se dlouhodobě drží na pomyslné bedně EU, aktuálně jsme předposlední. Průměr je 16%. 9. ročníků se konference snažila medializovat, zviditelňovat, odhalovat příčiny a nabízet řešení. Jiná je v tom, že apeluje i na ženy samotné na jejich sebevědomí a chuť nenechat se spoutat myšlenkou, že „průměr je OK“.

Každý ročník konference přinášel přidanou hodnotu k tématu, ukazoval vize budoucnosti. Před 10 lety jsme mluvili o nutnosti dostat ženy a jejich příběhy do médií, dnes se bavíme o tom jak ženy mění svět kolem sebe a jak se mění očekávání žen i mužů na to co chtějí od života. Jak se díky tomu musí měnit svět práce a firem. Jak se mění a musí se změnit firemní kultura.

Vizionářská konference s tématem FIREMNÍ KULTURA BUDOUCNOSTI otevře prostor pro české i mezinárodní prezentující.

Konference je určena všem ženám i mužům, kteří chtějí držet krok s přítomností a chtějí se podívat do budoucnosti očima inspirujících lidí, jejich autentických zkušeností a přímých odpovědí. Speciálně se v ní najdou lidé odpovídající ve firmách za personální rozvoj, lidé odpovídající za vedení organizací, lidé uvažující o podnikání, lidé řešící téma společenské odpovědností, lidé, kteří se chtějí učit, lidé, kteří rádi naslouchají, lidé, kteří se chtějí najít a namotivovat pro svou další cestu.

FIREMNÍ KULTURA BUDOUCNOSTI, LEADERSHIP, ŽENY V TOP MANAGEMENTU, BUDOVÁNÍ A VZLET RODINNÝCH FIREM, MILENIÁLOVÉ A JEJICH PŘÍSTUP K PRÁCI, ŽIVOTU A FIREMNÍ  KULTUŘE, ZMĚNA JAKO SOUČÁST ŽIVOTA to jsou KLÍČOVÁ TÉMATA konference, která se uskuteční dne 29. 3. 2019 od 9 hod. v Praze – Vysočanech v Clarion Congress Hotel Prague.

Již nyní víme, že se v panelech prezentujících představí top manažerky a manažeři firem jako IKEA, Synlab, Moser, Plzeňský Prazdroj, Philip Morris, Mars Czech s.r.o. Další firmy a jména budou postupně zveřejňována na www.equalpayday.cz

Konference Equal Pay Day 2019 přináší jedinečný mix unikátních témat, odbornosti, pravdivosti, zábavy a přesvědčení, že učení a poučení má být příjemný nikoliv mučící proces, proto nečekejte škrobenou, ale jiskřivou, dynamickou i noblesní atmosféru.

Konference otevírá oči, mysl i srdce, přináší reálie, které můžete aplikovat ve své práci i v životě.

Pro příjemný dojem z celého dne a pro možnost plně se věnovat networkingu je připraveno zakončení v podobě afterparty.

Pátkem, ale den nekončí a sobotní program konference je věnován unikátnímu mentoringu za účasti 60 mentorek, nejen z ČR. Mentoring je určen výhradně ženám, ovšem bez ohledu na jejich věk, či profesní směřování. Ženy mohou vybírat až 5 témat a mentorek, zažít tak 5×60 minut intenzivního sdílení zkušeností nad nejrůznějšími tématy zasahujícími osobní/profesní rozvoj. Sobota je příležitostí, jak aktivně prožít den prostřednictvím neobyčejných setkání.

Equal Pay Day a Business and Professional Women ČR přináší zajímavá témata, příběhy, zkušenosti. Rádi Vám je zprostředkujeme.

Kontakt a akreditace pro média:
Jana Černoušková
janacernouskova@jkoncept.cz