Jak vznikal Equal Pay DAY?
Rok 2010 – “Velké obavy. Přijde někdo? Program uvádí Jitka Asterová, zpívá Emily a členky @bpwcr a také jejich krásné holčičky (Adélka Matoušková mezi nimi!) vynášejí modely Zdenky Balajkové a mezitím učíme ženy, co je to mentoring – a ženám se to líbí – diskutují u stolků připravených na budoucí kavárnu. Hurááá, speed mentoring se narodil!”
Takto vzpomíná na začátky @Lenka Šťastná, zakladatelka Equal Pay Day v ČR.
Poprvé v České republice se Den rovnosti příjmu mužů a žen konal 15.4.2010. A bylo to v Palladiu, v posledním patře, kde zatím nefungovala ani jedna restaurace
Program akce byl rozdělen do několika bloků. Významnou částí programu byl mentoring, kde úspěšné a známe dámy českého bussinesu předávaly zkušenosti dalším ženám. Tak jako letos.
Součástí akce byla i možnost využít speciálních slev (v rozmezí 20 až 25%, který narovnával průměrný rozdíl mezi platem muže a ženy).
“Velká improvizace, ale velký úspěch! 5000 kusů červených tašek bylo rozdáno a z mého pohledu se začíná mezi ženami mluvit o tom, že vůbec existuje rozdíl v platech mezi muži a ženami. A také víme, že další ročník určitě bude!” vzpomíná Lenka.
DRh

DRh