tiskové zprávy

Firemní kultura v éře změny hodnot Equal Pay Day 2019

By 13. 1. 2019 No Comments

Equal Pay Day (EPD), největší konference zaměřená na podporu žen v práci, se letos uskuteční už podesáté. Za uplynulých 10 let se EPD zúčastnilo více než 8000 žen.

“Rovnost platů je pořád důležitým a v Česku rozhodně ne vyřešeným tématem. Díky této konferenci tvoříme prostor pro debatu o postavení žen na trhu práce. ​Dnes firmy bojují o talenty a měly by si uvědomit, že v ženách mají obrovský potenciál. Tento boj o talenty vyzdvihnul do popředí právě i téma firemní kultury.​ Talentovaní lidé chtějí pracovat ve společnostech, kde se cítí dobře díky vzájemné podpoře a respektu. ​Proto chceme letos na EPD mluvit o tom, jak stavět takovou firemní kulturu, která podporuje začlenění žen. ​Jsem ráda, že v zahraničí roste zájem o naši konferenci a díky tomu můžeme letos opět přivítat ř​adu zajímavých hostů s mezinárodní zkušeností​.” uvádí k programu 10.ročníku EPD Lenka Šťastná, pr​ezidentka Business & Professional Women ČR, veřejně prospěšné organizace, která konferenci EPD organizuje.

Na konferenci vystoupí například Melissa Whiting, Vice president Inclusion & Diversity, Philip Morris International; Vera Van Donick, EMEA Talent Director společnosti Wunderman , Ewa Puchocka, HR manažerka Mars Czech s.r. o a mnoho dalších.

Opravdu potřebujeme ve firmách manažery štěstí? ​To je téma, nad kterým se zamýšlí zakladatelka organizace JUMP for me, Isabella Lenarduzzi. Podle její zkušenosti jsou ženy v práci systematicky méně šťastné než muži, což ukázalo měření „Great Place To Work“. Ženy mají na začátku kariéry stejnou (nebo dokonce vyšší) úroveň ambice stát se vrcholovými manažerkami, ale během pouhých dvou let se jejich spokojenost v práci prudce sníží. Isabella Lenarduzzi vidí příčinu právě v tom, že f​iremní kultura ​není přirozeně vstřícná ke všem. (Celý článek najdete​​ zde)​.

Jak budovat firemní kulturu respektující ty, kteří nezapadají do typického profilu nastaveného vedením společností v minulých dekádách, jak zacházet spravedlivě (nikoli nutně stejně) se všemi talenty, o tom se bude mluvit na ​10. ročníku konference Equal Pay Day 29. března 2019​. Více informací na www.equalpayday.cz

Kontakt pro média:
Marie Petrovová
+420 607 916 333
marie.petrovova@gmail.com