tiskové zprávy

Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ: největší networkingová akce pro ženy v Evropě

By 25. 3. 2017 No Comments

Praha, 25. března 2017: 30 spíkrů, 360 účastnic a účastníků páteční části konference, 60 mentorek a 2031 registrací na sobotní mentoringovou část. To jsou čísla osmého ročníku akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ, která proběhla 24. a 25. března v Clarion Congress Hotel Prague. Cílem této akce, kterou pořádá nezisková organizace Business & Professional Women CR, je diskutovat o tématech spojených s profesní realizací žen, o kterých se příliš nemluví.

mirek_lepeska

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ chce podpořit ženy, aby mohly být samy sebou, a přitom se neomlouvat za úspěch, za svoje sny a za to, že jsou schopny je realizovat.

„Když člověk něco chce, musí začít u sebe. Je třeba vyjít ze své komfortní zóny a začít jednat. Vždycky je něco, co můžeme zlepšit, změnit, naučit se, a tím se posunout blíž k úspěchu. Můžeme změnit postoj ke světu, přístup k vnímání problému nebo způsob myšlení,“ říká prezidentka neziskové organizace Business & Professional Women Lenka Šťastná.

Dlouhodobým záměrem konference je spojit ženy, které se mohou vzájemně inspirovat, sdílet svoje příběhy, ukázat si možnosti a nové cesty a podpořit se. Akce přivádí nové ženské vzory a podporuje tak ženy v jejich úsilí růst, rozvíjet se a tvořit.

Páteční konferenci zahájila její excelence Victoria Li – velvyslankyně Švédska, z Londýna přiletěla se svým podnikatelským příběhem Antonia Burrell, která je považována za guru RAW kosmetiky a vystoupila celá řada dalších osobností.

„V letošním ročníku vidím zase obrovský posun dopředu. Jsem nadšená, že jsme otevřely téma feminismu, a to i díky paní velvyslankyni. Celá diskuse se přesunula přesně tam, jak je tento rok konference designovaná. A to ke krásné spolupráci mužů a žen. Měli jsme moderátorskou dvojici muže a ženu, duety mužů a žen a celkově byla konference velmi inspirativní a plná energie,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace z Plzeňského Prazdroje.

V sobotu měly ženy příležitost setkat se u kulatých stolů se 60 ženami z různých oborů a vyměnit si s nimi zkušenosti na předem dané téma. Kulaté stoly začaly v 9 hodin ráno a postupně bylo možné získat informace až od 5 mentorek v jednom dni.

Akce Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ je benefiční akcí neziskové organizace Business & Professional Women CR, která podporuje ženy celoročně. Účastnice konference formou tomboly vybraly finanční prostředky pro Neonatologické oddělení Nemocnice Na Bulovce, jehož patronkou je Lucie Borhyová.

miroslav_petnik

Devátý ročník akce se bude konat 13. a 14. dubna 2018.

Více informací o akci naleznete na www.mentorky.cz

Mgr. Tereza Melišová

PR Managerka

774 996 628

tereza.melisova@bpwcr.cz