tiskové zprávy

Equal Pay Day 2019 – rekordní účast na konferenci

By 29. 3. 2019 No Comments

V Praze, 29 března 2019

Konference u příležitosti Equal Pay Den (Den rovnosti platů) se letos v Česku uskutečnila už po desáté, a to za rekordní účasti více než pětistovky žen.

“Tato rekordní účast potvrzuje výjimečné postavení naší akce, která se tak řadí k nejvýznamnějším svého druhu ve střední a východní Evropě. Těší mě, že se nám za
uplynulých deset let podařilo na téma rovnosti platů poukázat a nastartovat společenskou diskusi. Díky růstu počtu partnerů i účastníků akce vidíme, že se o toto téma zajímají nejen ženy samy, ale za důležité ho považují i zaměstnavatelé.” Říká prezidentka pořádající veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR (BPWCR), Lenka Šťastná.

Na konferenci vystoupily téměř tři desítky řečnic a řečníků. V sobotu program Equal Pay Day pokračuje unikátním speed mentoringovým programem.

Rozdíl v průměrných platech mužů a žen činil v roce 2017 v Česku 20,7 %. Uvedené číslo znamená, že ženy v naší zemi musejí pracovat o dva a půl měsíce déle než muži, aby dosáhly na stejnou mzdu.

Veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR (BPWCR) se dlouhodobě věnuje právě problematice nerovnosti platů a kromě jiného organizuje i akci Equal Pay Day. Konference a následného mentoringového dne se za uplynulých deset let zúčastnilo již téměř deset tisíc žen.

Kontakt pro média:
Marie Petrovová
607 916 333
marie.petrovova@gmail.com
Business & Professional Women