2FRESH, Designer of Change

Čas

15:00 -16:00 hodin, 17:00 – 18:00 hodin

Téma

O tom, jak peníze ovlivňují dynamiku vztahů: pracovních i soukromých.

O čem si budeme povídat

Ženy ve vedoucích pozicích, co plní domácí kasu. Jak neztratit křehkost v době, kdy na sobě nesete tíhu světa. A jak naopak najít tvrdost v momentě, kdy jste jediná křehká v místnosti.

Ze života, aktuálně

Soukromě hodně přemýšlím o štěstí a zpomalení. Pracovně o inovacích: o tom, co můžeme udělat, aby slovo inovace přestalo zavánět bullshitem a stalo se každodenní realitou ve firmě jakékoliv velikosti.

Co ve vás vyvolává věta : Za peníze si můžeš koupit všechno?

“Peníze dávají lidem volnost dělat si to, co chtějí,” oponovala jsem Danovi přesně do doby, než jsem potkala paní od hlavy k patě v Pradě, která měla datum výplaty zvýrazněné v kalendáři se stejnou intenzitou jako já. Musela totiž ten svůj příjem pravidelně rozpustit do kabelek, botoxu a Grand Cru, které doopravdy potřebovala jen k tomu, aby zapadla do party. To raději kolínka s kečupem a vědomí, že jsem si je vybrala společně možností se sama sobě podívat do očí, říkám si. A pak se po večerech dusím s variantou scénářů, jak by mi Prada slušela.

Proč považujete svoji účast na akci Ženy sobě a podporu žen za důležitou?

Když jsem zakládala #HolkyzMarketingu, v roli kreativních ředitelů reklamních agentur figurovalo údajně 3 % žen. A na pódiích českých konferencí jich bylo stabilně pod 10 %. A to nemluvím o skleněných stropech. Je na čase to změnit. Společně. Ať už s jakýmkoliv pohlavím.

Co pro Vás znamená „hojnost“ a jak si ji udržujete?

Ve studii o inovacích, co píšu (spinn.study) se pravidelně objevuje, že to, co máte vyřešené, vás netrápí. Hojnost je pro mě příznakem toho, že mě dané téma, ať už jsou to peníze, či něco jiného, netrápí. Když mám hojnost, nepotřebuji víc.

Co vás dělá v práci šťastnou?

Hledání příběhů, co jednou teprve napíšeme.

Jakou radu byste udělila ženám pro rozvoj jejich kariéry?

Nesedět v koutě. Říkat „Ano“ na vše, co si myslíte, že nemáte. Být zvědavá na vše, co se šustne bez klapek na očích.

Co byste během dne nejraději dělala, kdyby peníze nehrály žádnou roli?

Mluvila s lidmi a poslouchala jejich příběhy o štěstí a všem kolem.