Panelistka

Aktuální pracovní pozice, firma: 

Ředitelka divize personální a finanční, Řízení letového provozu ČR, státní podnik

PANEL „Jak uspět? Buďte sami sebou! „

Tvrdí Drahomíra Mandíková, členka představenstva Plzeňského Prazdroje. Kdo jiný by to měl vědět lépe, než žena v mužském světě piva. Jaká byla cesta čtyř úspěšných žen k netradičním povoláním, co je na této cestě posouvalo dopředu nebo brzdilo? Jak zvládly zůstat samy sebou? A v čem vidí přínosy diverzity a jak jí samy podporují? Třeba i na to se můžete zeptat hostů Drahomíry Mandíkové.

.

Něco o mně: 

Vystudovala jsem vysokou školu ekonomickou. Již od mládí jsem chodila na brigády a celé prázdniny jsem vždy pracovala. Můj tatínek mě učil, jak komunikovat s lidmi – zákazníky. Z jeho rad čerpám dodnes ve své práci i v soukromém životě – vždy si zachovat svoji tvář, být upřímný, otevřený a umět naslouchat, ale asi nejdůležitější je umět si říct sám sobě, co chci.

V ŘLP pracuji již 19 let, funkci ředitelky HR vykonávám již 10. rokem. Posledních 5 let navíc i ředitelky finanční. Pracuji v oboru, který byl donedávna zejména světem sebevědomých a vysoce kvalifikovaných mužů. V mé práci je nejdůležitější komunikace a důvěra. Práce s lidmi mě baví, nabíjí, ale někdy i unavuje. Když vidím, že jsou lidé ve své práci spokojeni, je to pro mne vždy nová energie pro další práci. Pro to, aby člověk dobře pracoval a aby ho práce „bavila“, je důležitá i spokojenost v soukromém životě. Já mám pro svou práci velkou podporu rodiny – manžela a dvou dnes již dospělých synů.

Mám štěstí na skvělý tým a šéfa, kterým mohu otevřeně říct své názory. Ještě před rokem jsem byla jedinou ženou – manažerkou v týmu silných mužů. I přesto je důležité zůstat ženou.

Co ráda dělám ve volném čase? Občas si  zacvičím, ráda cestuji a ve volných chvílích relaxuji s knížkou – nejraději mám ty od Agathy Christie.

Na co se na konferenci těšíte?

Nejvíce se těším na příběhy ostatních žen, na nová setkání se zajímavými lidmi.

Co mají muži i ženy společného?

Jsou to lidé, kteří řeší problémy v práci, v soukromí a jejich světy se navzájem prolínají, nemohou žít izolovaně.

Jaké je Vaše oblíbené jídlo?

Mám ráda ryby a mořské plody, také si pochutnám na kvalitní čokoládě.