• Já jsem spíš normální ženská , pro mě se asi tahle akce nehodí?

Ale naopak, mentoringový den je pro každou ženu, která chce pro sebe něco udělat! Nepotřebujete nic víc než mít chuť poznat fajn ženy, být zvědavá na jejich životní příběhy a najít v tom pro sebe nějakou odpověď. Kdo chce, může diskutovat, kdo nechce, poslouchá a baví se. Podívejte se, jak to probíhá?

  • Není to dlouhé, dva dny odborných témat?

My nazýváme konferenci – pracovně zážitkovou nebo inspirativní – a o to jde. Každý si vybere, co ho zajímá a  jak má čas. Témata v sobotu vycházejí z příběhů 60 mentorek, není to teorie z příruček manažerů nebo vysokoškolských učebnic, je to o životě normálních žen, o tom, jak si něco uvědomily, poučily se, posunuly. Program v pátek zase představuje dobrou praxi firem v pohledu na ženská témata a kariéry. Letos bude simultánně tlumočena, protože přivítá hosty ze 7 zemí světa!

  • Je možné se přihlásit k více mentorkám?

Ano samozřejmě. Ze zkušeností účastnic a za BPW doporučujeme nahlásit se na 3 mentoringy. Poznat můžete až 5 zajímavých osobností během soboty, ale zvažte to. Jsou to hodinové workshopy, tak ať nejste zahlcená. Někdy méně, je více. A navíc máte mezi všemi mentoringy další hodinu času navíc pro navazování nových kontaktů a přátelství.

  • O jaká jde témata a pro koho jsou?

Témata jsou různá, vycházejí z příběhů mentorek a ty je vybírají podle toho, co si myslí , že by mohlo ostatní zajímat nebo jim pomoct.  Jsou tu témata pro začínající podnikatelky stejně jako pro ženy zaměstnané v korporacích, pro ženy které uvažují o změně zaměstnání, začátku podnikání, jsou tu témata o strachu z vlastní prezentace, jak si říct o zvýšení platu, jak si víc věřit, jak plánovat, rozhodovat se, vyjednávat, jak sladit rodinu a práci, stanovit si priority. Konkrétní témata najdete v medailoncích mentorek.

  • Lístek je dost drahý, to se ta konference asi organizátorům vyplatí!

Konference je benefiční akce, tzn. všichni řečníci i všechny mentorky zde jsou ve svém volném čase, bez nároku na honorář a sami pomáhají s její organizací. Prostě proto, že věří v cíl konference – navzájem se podporovat, pomáhat si a inspirovat se, jak zvládnout výzvy a překonat překážky. Financována je díky partnerům a sponzorům.

  • Mne by to zajímalo, ale stydím se a je to tak velká akce…

Na jednom místě se sice sejdou tisíce žen, ale právě tato atmosféra je jedinečná a inspirující. Forma speedmentoringu je vhodná i pro ty, kdo nechtějí samy vystupovat nebo se zapojovat. U stolku s mentorkou , kterou si vyberete,  sedí asi 10-12 žen, žádná není nucena „mluvit“, ale většinou i ty, které si myslely, že mají strach, nakonec přiznají, že se cítily „jako s kamarádkami“ a samy se dobrovolně zapojily.

  • Jak si vyberu mentorku?

Podle tématu nebo osobnosti, podle jejího příběhu. Medailonky mentorek s jejím tématem a příběhem i odpověďmi na pár anketních otázek jsou zveřejněny a každá žena najde tu, která jí zajímá nebo téma, které ji momentálně oslovuje. Když si vyberete mentorku, prostě se zaregistrujete k jejímu stolečku a pak tam v daný čas přijdete. Registrace spustíme 27.2. ! Pro předplacené vstupenky o týden dříve :-)

  • A musím být na to „mentorování“ nějak připravena?

Nemusíte. Jediné co je třeba – je zájem a dobrá nálada. Mentorky jsou normální ženy, které jsou ochotny otevřeně sdílet svůj příběh. Ony sem přicházejí ne někoho poučovat, ale mluvit otevřeně o tom, co na své cestě životem zažily, co se z toho naučily. Brzy pochopíte, že všechny žijeme podobné životy a procházíme životem s podobnými obavami nebo sny.

 

Máte další otázky? Ptejte se emailem, nebo na facebooku do zprávy.