Cejkova Mirka_nahled

Mirka Čejková – mentorka, která se bála

Když mě Lenka Šťastná před třemi lety oslovila jako mentorku, vyděsila jsem se a hned spustila vnitřní argumenty proč ne – nejsem výjimečná, nic moc jsem nedokázala, určitě je spousta úspěšnějších žen, těch co řídí firmy, pracují v korporacích, uspěly v zahraničí…  Nashromáždila jsem spoustu důvodů, že nejsem ta pravá a ten hlavní byl: „Když já jsem si ten život spíš pořád jenom komplikovala.“ Na to se Lenka zasmála a řekla: „Tak to by třeba mohlo být téma, jak si znovu vybudovat kariéru, postavit značku, co jsi musela překonat.“

Mirka Cejkova s Lenkou Zelingrovou

A tak,  i když jsem přesně nevěděla do čeho jdu, kývla jsem a vypsala svoje první  mentoringové téma – Jak zkrotit strach. Ten jsem tedy měla hlavně já. Bála jsem se jestli to někoho vůbec bude zajímat, ale ukázalo se, že občas o sobě tak trochu pochybujeme všechny a některé z těch pochybujících žen naštěstí našly cestu právě k mému stolu.

Vyhrazená hodina uběhla strašně rychle a já jsem byla úplně nadšená – z energie těch žen, které mi daly důvěru i čas, z možnosti sdílet tohle téma, poučit se na oplátku z jejich zkušeností a příběhů, posílit se pocitem sounáležitosti. Povídaly jsme si, smály jsme se a ukáply i slzy. Byl to naprosto nezapomenutelný zážitek a já za něj děkuju. Žila jsem z něj opravdu ještě dlouho.

kulaty stul Mirky Cejkove

Vím, že konference je čím dál populárnější a je i velký zájem o to, být mentorkou. Proto mě potěšilo, když jsem byla oslovena i pro další ročník. Přemýšlela jsem co nabídnout, snažila jsem se uvědomit si, kam jsem se posunula, co je vlastně moje téma a nakonec jsem to viděla před sebou: Žít svůj sen.

Já jsem odvahu pojmenovat, co skutečně chci, našla až v hluboce zralém věku. Začínala jsem od nuly, změnila jsem spoustu věcí i přes pochybnosti okolí a soudy lidí, kteří mne ani neznali, ale věděla jsem, že jsou jen dvě možnosti. Buď budu mít konečně život jaký chci nebo si do posledního dne budu říkat, jaké to mohlo být, kdyby… A tak jsem to riskla a žiju, jak se mi líbí: mám práci, která mne baví, a která mě i dobře živí, mám čas na děti, plán, co dál, až vyletí z hnízda a jsem spokojená a vyrovnaná. A to si užívám, ten vnitřní klid.

No a asi vím, jak jsem se k tomu dostala a tak bych se o to ráda letos podělila, protože nikdy není pozdě, začít žít podle svých představ.

Těším se na úžasnou energii těch dvou dnů a na všechno co si dáme – Ženy sobě :-)