Věra Jourová

Vera Jourova

Evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví

Historicky první Češka v Evropské komisi, jediné instituci navrhující parlamentu a Radě evropskou legislativu.

Od ledna 2014 zastávala ve vládě deset měsíců post ministryně pro místní rozvoj, kde dříve působila také jako náměstkyně. Komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví je od listopadu 2014.

Je rozvedená a má dvě děti, Adama a Markétu.

Více informací o paní Jourové se můžete dočíst v rozhovoru dubnového čísla našeho hlavního mediálního partnera Marie Claire.

Shigeri Takamatsu

sHIGERI Takamatsu

International Luxury Business Consultant

Where I happen to be born – Tokyo, Japan. Where I chose to receive higher education – USA and France. What I chose to study – Philosophy and international business. Where I chose to work- USA, Japan, Germany, France and Czech Republic. The industry I chose to work –international luxury business and luxury hotel business. Where I happen to meet my husband – Cesky Krumlov. Where my family chose to live – Decin, Czech Republic and sometimes Tokyo, Japan.

My lucky phrase: Everyday is a lovely day. Life is a gift.

Marie Petrovová

Marie Petrovova WEBmoderátorka konference ŽENY SOBĚ

Jsem spolumajitelkou společnosti Osvobozená domácnost.  Začít podnikat jsem se rozhodla po 13 letech v korporátním byznysu. Dospěla jsem k závěru, že work-life balance mi nezajistí žádné HR oddělení; že je to něco, o co se musím postarat sama. Nejde o počet hodin strávených prací. Jde o vášeň, touhu,  inspiraci, seberealizaci, o vlastní rozvoj a nezávislost. Moje silné stránky: Odvaha, sebevědomí, vytrvalost, trpělivost – všechny se v mém životě rozvinuly, až když jsem se pustila do podnikání (to pro ty, kdo mě znali před tím a třeba se jim to nezdá:-)  Moje moderátorské heslo „Dobrá komunikace má stejně povzbuzující účinky jako káva a stejně obtížně se po ní usíná.“ Anne Morrow Lindbergh

1. panelová diskuse na téma: JÁ JSEM JÁ…. A KDO JE VÍC? Ženské sebevědomí a jak si ho (nejen) v práci nezničit?

LINDA ŠTUCBARTOVÁ, moderátorka 1. panelu

Linda Štucbartová vystudovala mezinárodní vztahy v Oxfordu a Ženevě.  Vedla Diplomatickou akademii Ministerstva zahraničních věcí, v soukromém sektoru působila ve ŠKODA AUTO. Nyní působí ve společnosti ATAIRU. Je autorkou knihy Velvyslanci i bez diplomatického pasu. Je vdaná a má dvě děti. Problematiku ženského sebevědomí vnímá jako otázku sebe-uvědomění a následně prezentování hodnoty sebe samé.

BARBORA CHUECOS

GENERÁLNÍ ŘEDITELKA MARY KAY PRO ČR

Od roku 2000 působím v kosmetické firmě přímého prodeje Mary Kay. Naplňuje mě práce s lidmi a jejich vnitřním potenciálem. Působím jako mentor v několika projektech se zaměřením na ženy v byznysu. Jsem vdaná, s manželem Ernestem máme syna Ángela. Její silné stránky jsou myšlení ve velkém, sebereflexe a práce sama na sobě. Motto: „Vše se děje pro moje dobro“

MARCELA ŠKÁBOVÁ

PRODUCENTKA, MODERÁTORKA, ZAHRANIČNÍ REPORTÉRKA

Televizní kariéru začala po absolvování Karlovy Univerzity. Působila jako moderátorka, reportérka a dramaturgyně v TV Barrandov v Hlavních zprávách. Nyní je ve společnosti CET21 jako Vedoucí redakce pro program v rámci zpravodajství TV Nova zodpovědná za Televizní noviny a společenskou show Prásk. Vybírá také nové talenty do zpravodajství a publicistiky v rámci Akademie Nova News a školení verbální a neverbální komunikace na obraz. Absolvovala exkluzivní stáž “Leadership Programme“ v americké stanici CNN.

ŠÁRKA FRIČOVÁ

JEDNATELKA BEEMEDIA, s.r.o.

V posledních 4 letech působí ve společnosti BeeMedia, s.r.o., kde zodpovídá za řízení divize BeeConsulting. V oblasti řízení lidských zdrojů  má více než 20ti leté zkušenosti.  V minulosti pracovala například pro společnost Japan Tobacco International se zodpovědností za personální řízení pro český trh, GE Money Bank v pozici Senior HR Manažer, Marriott International v pozici personální ředitelky pro clusterové uspořádání hotelů či pro společnost TESCO Stores jako Head of HR pro ČR/SR. Ve volném čase věnuje rodině a přátelům, ráda cestuje. 

LENKA ZELINGROVÁ

VÝKONNÁ ŘEDITELKA KOUČINK CENTRUM

Ve 24 letech jsem založila Koučink Centrum, s.r.o., dnes největší školu koučinku v ČR. Již 10 let podnikám, řídím firmu, miluji obchod a práci s klienty, při koučování ve sportu i v businessu. Chtěla jsem být motocyklovou závodnicí nebo veterinářkou. Dnes jsem kouč a vím, že: VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE a VŠECHNO JDE LÍP, KDYŽ NA TO NEJSME SAMI.

LENKA MRÁZOVÁ

LMENTIO

Po 21 letech v korporacích jsem vyměnila sféru přesných čísel, zákonů a procesů za sféru tvořivé pomoci a rozvoje lidí. Inspiruji a zefektivňuji jim cestu životem – mentoringem, koučinkem, přednáškami, psaním článků, působením v neziskovém sektoru.

2. panelová diskuse na téma: DOBŘE ŽÍT, DOBŘE PRACOVAT. Lze skloubit osobní život a náročné pracovní tempo?

JANA KLAMPFLOVÁ, Gender Consulting, moderátorka 2. panelu

Dlouho jsem byla věrná jednomu zaměstnání a práci v justici, poté přišlo mateřství studium dvou vysokých škol a změna směru v pracovní realizaci, orientace na vzdělávání, personální práci a genderovou tématiku. Založení GENDER Consulting, s.r.o. a jeho aktivní rozvoj, který trvá dodnes.

LENKA HEJDUKOVÁ 

PARTNER AK HAVEL, HOLÁSEK & PARTNERS

Lenka je partnerkou (jediný ekonom – neprávník) a členkou nejvyššího vedení advokátní kanceláře Havel,Holásek&Partners, která je největší advokátní kanceláří v České a Slovenské republice. Dříve působila jako ředitelka v mezinárodní poradenské společnosti PWC. Lenka je zároveň obchodní a marketingovou ředitelkou s odpovědností za profesionální podporu růstu kanceláře. Je mentorkou v programech pro rozvoj žen v businessu. Svůj volný čas věnuje rodině a podpoře společensky odpovědných aktivit.

MONIKA FENYKOVÁ

GENERÁLNÍ ŘEDITELKA YVENTECH

Pracovala jsem 10 let na pozici HR manažera ve spol. AV MEDIA, a.s., poté jako GŘ spol. ProMoPro, kde jsem spolupracovala na projektu akvizice a transformace. Nyní jsem jednatelkou a ředitelkou spol. YVENTECH, která z této transformace vznikla. Je to více mužský svět, plný audio vizuálních a komunikačních technologií, ale zároveň velmi zajímavý pro posun k lepšímu sdílení informací a efektivnímu využití technologií pro pracovní i osobní život a tento obor mám velice ráda.

DRAHOMÍRA MANDÍKOVÁ

ŘEDITELKA FIREMNÍCH VZTAHŮ A KOMUNIKACE ČR A SR, PLZEŇSKÝ PRAZDROJ

Drahomíra je v Prazdroji zodpovědná za oblast firemních vztahů, komunikace, ochrany firemních zájmů a společenské odpovědnosti. Dlouhodobě se angažuje v posouvání podnikatelského prostředí k větší odpovědnosti se zaměřením na diverzitu a rozvoj ženského leadershipu. Je pozitivní, energická, empatická, vždy zapálená pro dobrou věc a zaměřena na řešení a výsledek. Inspirují ji zásadové a silné ženy s energií, jež mají odvahu měnit věci a společnost k lepšímu.

LENKA ČÁBELOVÁ

PR MANAŽERKA MICROSOFT ČR

Lenka Čábelová působí v roli PR manažerky Microsoftu od 1. července 2013. Vedle PR komunikace je zodpovědná za aktivity společnosti Microsoft v oblasti společenské odpovědnosti. Do Microsoftu přišla ze společnosti PwC Česká republika. Zde působila 13 let na různých pozicích, od roku 2008 zastávala funkci vedoucí oddělení marketingu a komunikace. Má rozsáhlé zkušenosti s tvorbou a realizací komunikačních strategií, marketingových projektů a programů společenské odpovědnosti. Ve svém volném čase se věnuje rodině, běhání, chození po horách a četbě.

DITA STEJSKALOVÁ

MANAGING PARTNER OGILVY PR

Do Ogilvy Public Relations nastoupila v roce 1994, kdy se podílela na jejím založení v ČR. Agentura je součástí mezinárodní komunikační sítě Ogilvy Public Relations Worldwide. Jsme držiteli evropské oborové ceny SABRE Awards, European Excellence Awards a řady Českých Cen PR. Stali jsme se „Agenturou roku“ v regionu střední a východní Evropy.  Dita přednáší na školeních a seminářích a aktivně se účastní projektu Odyssey pro ženy- manažerky. Patří ke spoluzakladatelům The Prague Leadership Institute. Je členkou správní rady Nadace BONA.  Je spoluautorkou knih „Strategie firemní komunikace“ a „Marketing zdravotnických zařízení“ .

JANA VÁCLAVKOVÁ

SWG SERVICES MANAGER IBM

Vystudovala jsem finance. Několik let se věnovala bankovnictví a pojišťovnictví. V roce 2007 jsem významně změnila obor a nastoupila do IBM. V současné době jsem zde zodpovědná za divizi služeb IBM Software Group. Tým, který mám na starosti poskytuje implementační, konzultační a vzdělávací služby k IBM Sofware napříč 13 zeměmi CEE. Mám čtyřletého syna. Svůj volný čas věnuji rodině, dobrovolnictví a speciální pedagogice.

3. panelová diskuse na téma: MÁME SKVĚLE NAKROČENO: mladé ženy a úspěšná kariéra

KATEŘINA KAŇOKOVÁ, Gender Consulting, moderátorka 3. panelu

Hrdá matka dvou dcer, 14 let praxe na vedoucích pozicích v nadnárodních korporacích, naposledy ředitelka marketingu kosmetické firmy WELLA. Poslední tři roky podnikatelka – spoluzakladatelka a jednatelka GENDER Consulting – unikátní expertní společnosti, pracující v oblasti genderu/rovných příležitostí, diverzity, work-life balance a soft skills.

IVANA KOVÁČOVÁ

CEO AQUA ANGELS EUROPE, s.r.o.

Před vstupem do vlastního podnikání jsem působila 12 let v oblasti marketingu, zejména brand managementu. Pracovala jsem pro značky Sisley, Sephora, Marionnaud, Hospodářské noviny a Marks and Spencer. Prošla jsem si pozicemi asistentka, junior brand manager, brand manager, Vedoucí oddělení marketingu a PR & Marketing manager pro CEE. Po vstupu do vlastního byznysu se učím být co nejlepším leaderem a pracuji na sobě jako nikdy dříve. Velkými tématy jsou pro mě delegace pravomocí, vytváření pocitu odpovědnosti u všech zaměstnanců na všech pozicích, individuální motivace zaměstnanců a motivace při prodeji.

IRENA ZATLOUKALOVÁ

TISKOVÁ MLUVČÍ SEZNAM.CZ

Po studiu sociologie na brněnské FSS svou profesní kariéru nastartovala v agentuře Ogilvy PR, následně působila v ČSOB a v Hypoteční bance jako tisková mluvčí. V březnu 2011 se stala tiskovou mluvčí Seznam.cz. Ve svém volném čase se věnuje akademické debatě. Byla na několika mistrovstvích světa v debatování a jeden rok trénovala český národní středoškolský debatní tým. Vždy ji bavil britský parlamentní formát a občas ještě jezdí nějaké debatní turnaje rozhodovat.

SILVIA PATROVÁ

 BVLGARI

Po absolvovaní Ekonomickej univerzity v Bratislave som svoju kariéru začala v oblasti bankovníctva na Slovensku a neskôr v Čechách.  Od roku 2011 sa venujem vysnenej práci ako riaditeľka butiku BVLGARI v Prahe. I keď sa odbor bankovníctvo môže zdať na prvý pohľad na míle vzdialený od luxusného segmentu, v prípade privátneho bankovníctva pracujete s rovnakou cieľovou klientelou. Všetky nadobudnuté skúsenosti sa perfektne hodili a moja súčasná práca je zároveň aj mojim veľkým koníčkom a znamenala obrovský prelom a posun v mojom pracovnom živote.

KRISTINA KLOUBKOVÁ

MODERÁTORKA TV NOVA

Kristina je ženou mnoha profesí. Jednou z nich je profese herečky např. v seriálech Nemocnice na kraji města a Soukromé pasti, nebo v divadle a muzikálech Kat Mydlář nebo Johanka z Arku.

Jako choreografka se podílela na spolupráci s předními českými zpěvačkami v několika muzikálech. Zúčastnila se taneční soutěže Bailando – Tančím pro tebe.

Aktuálně působí v TV Nova jako moderátorka Televizních novin a také Snídaně s Novou.

KATEŘINA ZYCHOVÁ

ZAKLADATELKA VERDI CAPITAL

Investiční manažerka spravuje majetek bohatých Čechů a Slováků v hodnotě 2 miliard korun. Rodačka z Ostravy prošla několika významnými investičními domy na Wall Street a v Londýně včetně J.P.Morgan a Goldman Sachs. V roce 2011 založila svou  investiční společnost a nabízí diskrecionální asset management a investice do privátní equity. Spolupracuje s britskými investičními bankami a fondy, které investuji ve střední a východní Evropě.

VERONIKA CIMBOLINCOVÁ

MBANK

Působím čtvrtým rokem ve společnosti mBank, kde jsem dva roky na pozici manažerka lidských zdrojů pro Čechy a Slovensko. V personalistice se pohybuji přes 8 let a největším startem kariéry pro mne bylo období ve společnosti Coca-Cola a následně mBank. V průběhu let jsem se nejvíce zabývala tématy rozvoje zaměstnanců, motivací mladých generací a interní kulturou startupových organizací. Mým velkým osobním tématem je vnitřní motivace.  Myslím si, že práce je velkou součástí života člověka a to i ženy, proto je důležité se v ní realizovat, mít pro ni vášeň a umět jí věnovat zdravý kus ze sebe.